Ministerstwo Sportu znów wesprze budowę zadaszeń boisk piłkarskich

Ministerstwo Sportu ogłosiło rozpoczęcie kolejnej Programu Budowy Zadaszeń Piłkarskich. Na wsparcie powstawania tego typu obiektów resort przeznaczy w 2021 roku 20 milionów złotych.

To już druga edycja tego programu. W ramach ubiegłorocznej dofinansowano 12 inwestycji na łączną kwotę 18 878 950 złotych.

Jak podkreśla Ministerstwo Sportu, celem programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego poprzez zwiększenie dostępności do infrastruktury piłkarskiej w okresie jesienno-zimowym. Mimo jej rozwoju w ostatnich latach, wciąż mamy w Polsce deficyt obiektów zadaszonych. Program to pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim inicjujące oraz wspierające inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Dofinansowaniem z programu (środki na jego realizację pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) mogą zostać objęte inwestycje w dwóch wariantach realizacyjnych:

  • zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach 90 x 45 metrów,
  • budowa nowego pełnowymiarowego (105 x 68 metrów) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem.

Dofinansowanie może wynieść do 50 procent wydatków kwalifikowanych, ale nie więcej niż 1,5 mln zł w pierwszym wariancie i nie więcej niż 3 mln zł w drugim wariancie.

Nabór wniosków rozpocznie się 1 marca i potrwa dwa tygodnie (do 15 marca).

Więcej informacji oraz stosowne dokumenty i formularze można znaleźć POD TYM LINKIEM.