SPOTKANIA Z KLUBAMI W ODDZIAŁACH LUBELSKIEGO ZPN SPOTKANIE W ODDZIALE LZPN W BIAŁEJ PODLASKIEJ

W dniu 17.02.2022 r. w Oddziale LZPN w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie z czołowymi klubami klasy Okręgowej mające na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z nadchodzącym piłkarskim procesem licencyjnym (maj 2022 r.). W dyskusji uczestniczyli jako goście – przedstawiciele czterech klubów klasy Okręgowej: Grom Kąkolewnica, AZ-BUD Komarówka Podlaska, ŁKS Łazy, Unia Żabików.

Podczas spotkania omówiono najważniejsze kryteria dotyczące zasad przyznawania licencji dla klubów klasy Okręgowej przy awansie do IV ligi i dokonano oceny infrastruktury ww. klubów na podstawie prezentacji zdjęć i zapisów-uwag z weryfikacji boisk i obiektów przed s. 2021/2022.

Zaproszeni goście przedstawili warunki organizacyjne, kadrowe, finansowe w jakich funkcjonują kluby, a także odnieśli się do rozgrywek prowadzonych przez Oddział LZPN w Białej Podlaskiej – poziom, szanse awansu, bezpieczeństwo, koszty, funkcjonowanie drużyn młodzieżowych, roli samorządu we wsparciu finansowym klubu i modernizacji lub rozbudowy – budowy obiektów, możliwości wsparcia klubu przez sponsorów sektora prywatnego. 

W otwartej dyskusji radzono jak rozwiązać nurtujące kluby problemy, jaka jest możliwość wsparcia klubów poprzez Związek.

Związkowi zależy, aby co roku w klubach poprawiać organizację i strukturę, podnosić poziom sportowy drużyn, rozwijać liczebność grup młodzieżowych, szukać możliwości doszkalania działaczy, kadry administracyjnej i szkoleniowej, dążyć do rozszerzenia grupy działaczy klubu o osoby zapewniających ciągłość pokoleniową. Kluby otrzymały materiały szkoleniowe oraz gadżety – proporczyki i kalendarze LZPN wydane z okazji JUBILEUSZU 100-lecia Związku obchodzonego w 2022 r. (1922-2022).

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zaproszonych klubów:
Paweł Kot, Jarosław Kalenik, Maciej Hukaluk/GROM Kąkolewnica
Andrzej Zieniuk, Rafał Grabiński/AZ-BUD Komarówka
Jan Baniak/ŁKS Łazy
Marian Palica/Unia Żabików

Oddział LZPN w Białej Podlaskiej reprezentowali:
Witold Wójtowicz – pełnomocnik LZPN dla O/Biała Podlaska
Stanisław Lesiuk – Komisja Gier
Michał Tusz – Komisja Gier

Lubelski ZPN w Lublinie reprezentowali:
Zbigniew Bartnik – prezes LZPN
Leszek Wójcik – przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych LZPN
Hubert Gotowała – Wydział Gier

Opracowanie
Hubert Gotowała – Biuro Prasowe LZPN