PRZYGOTOWANIA DO WYJAZDU DRUŻYNY REPREZENTACYJNEJ Z LUBELSZCZYZNY DO USA

Lubelski ZPN kontynuuje działania rozpoczęte w roku 2021 w zakresie organizacyjnym i szkoleniowym nad przygotowaniem reprezentacji województwa do turnieju w Las Vegas.

29 sierpnia 2022 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego (UMWL) oraz Lubelskiego Związki Piłki Nożnej (LZPN). Rozmowy dotyczyły przygotowań do udziału reprezentacji województwa drużyny chłopców kategorii U16 (zawodnicy r. 2007) w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej  o Puchar Burmistrza Las Vegas, który odbędzie się pod koniec października 2022 w USA. To jeden z największych  i najbardziej popularnych turniejów piłkarskich w Stanach Zjednoczonych, w którym udział weźmie kilkaset drużyn piłkarskich  z całego świata. Wszystkie drużyny mają zagwarantowane minimum 4 mecze, kolejne odbędą się  w zależności od tego czy drużyna przejdzie do półfinału i następnie do finału. Województwo Lubelskie będą reprezentować najlepsi zawodnicy w kategorii  U16 grający  w różnych klubach naszego regionu.

Udział drużyny w turnieju w Las Vegas jest efektem współpracy Województwa Lubelskiego z partnerami ze Stanu Nevada i bliskim kontaktom z konsulem honorowym RP Johnem Petkusem.

W 2020 Województwo Lubelskie reprezentowała drużyna chłopców z klubu sportowego Stal Kraśnik. W roku 2021 z uwagi na COVID turniej został odwołany.

 

Udział w turnieju oraz sam pobyt w Stanie Nevada będzie bardzo cennym  i niesamowitym doświadczeniem dla naszych młodych sportowców.

 

W spotkaniu uczestniczyli:

Pan Artur Domański – Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL

Pani Jolanta Skrok z Oddziału Współpracy Międzynarodowej UMWL

Panowie: Zbigniew Bartnik – Prezes LZPN,  Jacek Fiedeń  – Górnik Łęczna S.A., Marcin Zakrzewski – Motor Lublin S.A. – trenerzy, którzy realizować będą plan przygotowania drużyny.