SMUTNA KRONIKA – ZMARŁ MARIAN MIKULSKI

Zmarł Marian Mikulski

Ze smutkiem jako społeczność piłkarska informujemy, że w dniu 1 września 2022 r. w wieku 87 lat zmarł Marian Mikulski, były wieloletni sędzia piłkarski. Przez kilkadziesiąt lat był arbitrem (od 1958 r.)
i prowadził mecze w II lidze piłkarskiej (obecna I liga). Po zakończeniu kariery został obserwatorem. Pełnił tę funkcję z bardzo dużym zaangażowaniem, sumiennością, prowadząc rzeczową rozmową          o przebiegu zawodów, merytorycznie oceniając, czym zyskiwał uznanie i szacunek wśród sędziów.

Niedawno zakończył czynną działalność w strukturach Lubelskiego ZPN, gdzie jako Członek Wydziału Dyscypliny służył bogatym doświadczeniem w zakresie podejmowania wyważonych decyzji Wydziału.

Wielokrotnie odznaczany przez Lubelski ZPN, w tym Honorową Złotą Odznakę Lubelskiego ZPN. Otrzymał tytuł/odznaczenie Sędziego Honorowego i Sędziego Zasłużonego PZPN.

Kilkadziesiąt lat poświęcał się ukochanej piłce nożnej.
Był prawdziwym pasjonatem. Miłość do piłki nożnej zaszczepił u swojego syna – Tomasza, który wiele lat był arbitrem międzynarodowym, a obecnie pełni funkcję Przewodniczącym Kolegium Sędziów PZPN.

Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom ŚP Mariana Mikulskiego składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci.

                                                                                                Lubelski Związek Piłki Nożnej

 

Pogrzeb ŚP Mariana Mikulskiego odbędzie się w dniu 6 września o godz. 11:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.