OSTATNIE ELIMINACJE PRZED FINAŁEM – PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO TURNIEJU WOLNOŚCI W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

W sobotę 1 października odbył się ostatni turniej eliminacyjny tegorocznej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności. W zmaganiach, które odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim wzięło udział 14 drużyn. Zapraszamy do lektury artykułu podsumowującego kolejny weekend zmagań eliminacyjnych do Finałowego Turnieju Wolności.

W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na 4 grupy. W grupie A wszystkie mecze wygrał pierwszy zespół Podlasia Biała Podlaska. Drugie miejsce i 6 punktów zdobyli zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski z rocznika 2013. Miejsce trzecie i czwarte zajęły drużyny, które zgromadziły po jednym punkcie – Amplus Łuków II i Victoria Parczew I.

W grupie B najlepsi okazali się piłkarze Gromu Kąkolewnica, którzy zdobyli komplet punktów w trzech meczach. Drugie miejsce z trzema punktami na koncie zajęła Krzna Rzeczyca. Udział w turnieju na fazie grupowej zakończyły ekipy LKS Milanów i Podlasia II Biała Podlaska, które zgromadziły jeden punkt po remisie w bezpośrednim pojedynku.

Pozostałe grupy były złożone z trzech drużyn. W grupie C wyścig po fotel lidera zdecydowanie wygrała Dwójka Międzyrzec Podlaski. Drugie miejsce zdobyli piłkarze Orląt Radzyń Podlaski 2012, a trzecie Victoria Parczew II. Grupa D to dominacja kolejnej drużyny Podlasia, tym razem z rocznika 2013. Drugie miejsce w tej grupie i awans do ćwierćfinału wywalczyła Lutnia Piszczac, a na miejscu trzecim uplasował się zespół Lobos Fotball Academy.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się faza pucharowa, a w meczach ćwierćfinałowych zwycięzcy ogrywali swoich przeciwników bez straty gola. Osiem bramek zdobyli zawodnicy Podlasia w meczu przeciwko ekipie Krzny Rzeczyca, Dwójka Międzyrzec Podl. odprawiła z kwitkiem Lutnię Piszczac, Grom Kąkolewnica pokonał Orlęta Radzyń 2013, a młodszy zespół Podlasia był lepszy od drużyny Orląt z rocznika 2012.

W półfinałach wysokie zwycięstwa odniosły obie drużyny z Białej Podlaskiej, które wygrały odpowiednio 6:2 z zespołem Dwójki oraz 5:2 z Gromem Kąkolewnica. Oznaczało to, że w finale dojdzie do pojedynku dwóch ekip z tego samego klubu. Natomiast jednym z najciekawszych meczów turnieju było starcie o 3. miejsce pomiędzy Gromem Kąkolewnica i Dwójką Międzyrzec Podlaski. W regulaminowym czasie gry bezbramkowy remis utrzymywał się aż do końcowego gwizdka sędziego. W dramatycznej serii rzutów karnych minimalnie lepsza była ekipa Gromu i dzięki temu nagroda najlepszego bramkarza trafiła do Jakuba Celińskiego.

W meczu finałowym pierwszy zespół Podlasia nie dał szans kolegom z rocznika 2013 i po ośmiu strzelonych golach pewnie sięgnął po puchar i główną nagrodę dla triumfatora turnieju. Ponadto, wyróżnienie dla króla strzelców za zdobycie 10 bramek otrzymał Antoni Błaszczyk, a nagroda Fair Play powędrowała na konto klubu Dwójka Międzyrzec Podlaski.

Tym optymistycznym akcentem zakończyły się zmagania eliminacyjne tegorocznej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności. Został już tylko wielki finał, który odbędzie już 9 października w Zamościu, a zagrają w nim tylko najlepsi z najlepszych. Pełna zapowiedź tego wydarzenia już wkrótce pojawi się na stronie internetowej LZPN. Do zobaczenia na Finale!

 

Wyniki turnieju w Międzyrzecu Podlaskim – POBIERZ

 

GALERIA ZDJĘĆ: (fot. KMQ studio)

 

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała