MAMY PODIUM!! – REPREZENTACJA OLDBOJÓW LUBELSKIEGO ZPN NA III MIEJSCU W POLSCE

Reprezentacja Lubelskiego ZPN Oldbojów zajęła III miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Oldbojów rozgrywanych w dniach 15-16 października 2022 roku w Siedlcach. Ponadto wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Marcin Mańka. Gratulujemy!!

W pierwszym meczu wygrywamy 3-1 z reprezentacją Łódzkiego ZPN 👌. W roli asystenta Kleszcz M, a w roli egzekutora Pranagal Paweł i prowadzimy 1-0. Przy stanie 1-0 Marcin Mańka broni karnego. Po chwili podwyższamy po pięknej akcji. Budka zagrywa do Kleszcza ten wypatrzył podaniem Bugałę, który wystawia z powrotem do Budki, a ten pewnym strzałem podwyższa na 2-0. Podwyższenie uśpiło czujność naszych kadrowiczów czego efektem był rzut karny dla przeciwników. Tym razem przeciwnik się nie myli i było już tylko 2-1. W ostatnich minutach przeważamy i w doliczonym czasie Grzesiak pewnym strzałem ustala wynik tego spotkania na 3-1. Na naszym koncie pojawiły się więc 3 punkty.

W drugim meczu ze Śląskim ZPN przegrywamy 1-2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla ekipy przeciwnej. Rywal przeważał i miał więcej sytuacji bramkowych. W drugiej odsłonie przejęliśmy inicjatywę i gra toczyła się na połowie przeciwnika. Im bliżej końca, tym przewaga była coraz większa. Dużo było z naszej strony niewykorzystanych, dogodnych sytuacji do odrobienia strat. W końcu trzy minuty przed końcem dopięliśmy swego i wyrównaliśmy. Chcieliśmy pójść za ciosem i wygrać. Niestety przeciwnik wyszedł z kontrą i ustalił wynik meczu na 2-1. Mało tego w ostatnich sekundach znowu stwarzamy przeciwnikowi okazję prokurując rzut karny. Mańka Marcin broni drugiego karnego na mistrzostwach a  chwilę później sędzia kończy mecz.

W trzecim meczu niestety nie mieliśmy żadnych argumentów i przegraliśmy 7-1 z Zachodniopomorskim ZPN, który ostatecznie przypieczętował Mistrzostwo Polski. Mimo wszystko Lubelski ZPN wraca do domu z brązowym medalem.