REPREZENTACJA LUBELSKIEGO ZPN DOTARŁA DO FINAŁU TURNIEJU LAS VEGAS MAYOR’S CUP!

Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej dotarła do finału międzynarodowego turnieju Las Vegas Mayor’s Cup rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych w dniach 29-30 października 2022 roku. W historii turnieju z polskich drużyn do finału dotarły jedynie Legia Warszawa i Wisła Kraków. Dziękujemy, że dostarczyliście nam wielu emocji i gratulujemy!

Swój pierwszy mecz zawodnicy z lubelszczyzny rozegrali w sobotę, a ich przeciwnikiem był zespół Downtown Las Vegas SC. Szybko strzelona bramka, a następnie kontrola przebiegu meczu pozwoliły na skromne zwycięstwo 1:0. Drugi mecz to potyczka z drużyną California Rush SC, w którym strzelamy dwa gole, nie tracąc przy tym żadnego. Ten mecz zakończył pierwszy etap turnieju, co oznaczało dla naszej drużyny awans do półfinału.

W starciu półfinałowym reprezentacja LZPN musiała stawić czoła ekipie Sawtooth Premier SC. Po bardzo zaciekłym i emocjonującym widowisku naszym zawodnikom udaje się zapisać na koncie kolejną wygraną, tym razem 2:1.

Natomiast w niedzielnym finale Las Vegas Mayor’s Cup w kategorii U-16 reprezentacja województwa lubelskiego uległa 1:2 drużynie Southern Nevada SC. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez Jacka Fiedenia i Marcina Zakrzewskiego zdobył Michał Wachowicz.

Po 4 ciężkich meczach w weekend nadszedł też czas na odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, podczas jednej z wycieczek cały zespół mógł podziwiać kilka cudownych scenerii na pustyni Południowej Nevady. Kolejnego dnia nasza ekipa zwiedziła m.in. Zaporę Hoovera oraz rozegrała jeszcze jedno spotkanie, tym razem towarzyskie z zespołem z lokalnej szkoły high school Méter East.

Wyjazd reprezentacji LZPN na turniej Las Vegas Mayor’s Cup był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Serdecznie dziękujemy także za ogromne zaangażowanie oraz przyjęcie naszej drużyny Konsulowi honorowemu RP w Las Vegas Johnowi Petkusowi.