UWAGA KLUBY! APEL O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA OBIEKTÓW PIŁKARSKICH

Lubelski Związek Piłki Nożnej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich klubów, trenerów, działaczy, a także osób odpowiedzialnych za przygotowanie boisk do rozgrywania meczów. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.

W związku z tragicznym w skutkach wypadkiem na boisku sportowym w Zalasowej (Woj. małopolskie) przypominamy jak ważny i kluczowy jest aspekt bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich. Przy organizacji zajęć sportowych oraz meczów w ramach oficjalnych rozgrywek należy zwracać szczególną uwagę na stan techniczny wszystkich elementów, które mogą potencjalnie stanowić źródło zagrożenia – zwłaszcza w przypadku gdy z danego boiska/obiektu korzystają dzieci i młodzież.

Często zdarza się, że z obiektu korzystamy też nie tylko w czasie zajęć treningowych czy meczów, w większości przypadków jest to przestrzeń otwarta na którą każdy może się dostać. Nie zawsze mamy pełną kontrolę nad tym co dzieje się na obiekcie, dlatego należy wyjątkowo starannie zadbać o to, by zminimalizować ryzyko nieszczęśliwego wypadku. W związku z powyższym gorąco zachęcamy do zabezpieczenia obiektów zgodnie z wytycznymi Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.

BRAMKI NA BOISKACH TRAWIASTYCH – Z NATURALNYM PODŁOŻEM MUSZĄ BYĆ ZAKOTWICZONE (dolne elementy bramki – przytwierdzone do podłoża boiska – kotwą, hakiem wbitym na głębokość co najmniej 40 cm w minimum 4 miejscach). Elementy mocujące bramkę do podłoża nie mogą zagrażać uczestnikom zawodów, a w szczególności bramkarzowi. Dla porządku powinny być przykryte estetyczną osłoną.

BRAMKI NA BOISKACH ZE SZTUCZNĄ TRAWĄ – koniecznie zabezpieczyć ich stabilność poprzez ułożenia na elementach bramki mających styczność z podłożem minimum 4-6 worków wypełnionych piaskiem (po 10-12 kg) lub obciążnikami w obudowie-pokrowcu zapewniającym bramce stabilność a uczestnikom meczu czy treningu bezpieczeństwo.

PRZY UŻYWANIU BRAMEK PRZENOŚNYCH, ALE TAKŻE PRZY BRAMKACH STAŁYCH, UCZESTNIKOM MECZU LUB TRENINGU STANOWCZO ZABRONIĆ WIESZANIA SIĘ RĘKOMA NA POPRZECZCE BRAMKI !!!