POLSKA ORGANIZATOREM MISTRZOSTW EUROPY U-19 KOBIET 2025

Komitet Wykonawczy UEFA na środowym posiedzeniu zdecydował o przyznaniu Polsce prawa do organizacji turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19 kobiet w 2025 roku! Pierwotnie rywalizacja miała odbyć się na białoruskich stadionach. 

W walce o tytuł mistrza Europy w tej kategorii wiekowej bierze udział osiem reprezentacji narodowych. Mistrzostwa Europy U-19 kobiet rozgrywane są od 1998 roku. Największą liczbą triumfów mogą pochwalić się Niemki, które po tytuł sięgały sześciokrotnie. Reprezentacja Polski tylko raz uczestniczyła w turnieju finałowym – w 2007 roku Polki zajęły czwarte miejsce w grupie, ustępując Anglii, Francji oraz Hiszpanii. Najbliższe mistrzostwa Europy U-19 kobiet zostaną rozegrane w dniach 18-30 lipca w Belgii.

Polska zorganizuje turniej finałowy mistrzostw Europy U-19 kobiet po raz pierwszy w historii. Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie czterozespołowe grupy, z których ekipy z pierwszego i drugiego miejsca awansują do półfinałów. Drużyny te zapewnią sobie także udział w mistrzostwach świata U-20 kobiet. Turniej zostanie rozegrany w lipcu 2025 roku na czterech obiektach, o maksymalnej pojemności 10 000 miejsc, które zostaną wybrane po konsultacji z UEFA.