KOLEJNY WEEKEND PEŁEN WRAŻEŃ – PODSUMOWANIE PIŁKARSKICH TURNIEJÓW WOLNOŚCI W PARCZEWIE I ŁOMAZACH

W miniony weekend po raz kolejny grały Piłkarskie Turnieje Wolności. Za nami dwa dni gier i zabaw okraszonych sportowymi emocjami i atrakcjami dla każdego z uczestników. W sobotę 17 września rozegrany został turniej eliminacyjny w Parczewie, a 18 września odbyły się kolejne zawody cyklu w Łomazach. Zapraszamy do lektury artykułu podsumowującego drugi weekend zmagań eliminacyjnych do Finałowego Turnieju Wolności.

Na starcie turnieju w Parczewie zameldowało się 10 drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup po 5 zespołów w każdej. W grupie A wszystkie mecze zdecydowanie wygrała Świdniczanka, strzelając swoim rywalom 23 gole i tracąc przy tym tylko jednego. Drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej zapewniła sobie Victoria Parczew. Na fazie grupowej swój udział w turnieju zakończyły kolejno Orlęta Radzyń Podlaski (3. miejsce), LKS Milanów II (4. miejsce) i SP 2 Parczew (5. miejsce).

W grupie B również wyłonił się jeden główny faworyt, którym była ekipa Vrotcovii. Komplet punktów w czterech meczach i pewny awans do półfinału mogły zwiastować, że ta drużyna będzie walczyła o końcowy triumf. Jednak tuż za drużyną z Lublina fazę grupową zakończył Amplus Łuków, który również miał ambicję, aby awansować do Finałowego Turnieju Wolności w Zamościu. Kolejne miejsca w tej grupie zajęły: Podlasie Biała Podlaska (3. miejsce), LKS Milanów (4. miejsce) oraz Victoria II Parczew (5. miejsce).

W pierwszym półfinale los skojarzył drużyny Świdniczanki i Amplusu Łuków. W pełnym emocji meczu padło aż sześć bramek, a z dwubramkowego zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z Łukowa. Drugi półfinał pomiędzy Victorią Parczew a Vrotcovią również stał na wysokim poziomie, ale to lubelski zespół zameldował się ostatecznie w finale po wygranej 3:0.

Ostatnim akcentem sobotniego turnieju były mecze finałowe, które podgrzały atmosferę do maksimum. Po kolejnym zaciętym boju z wieloma golami i zwrotami akcji 3. miejsce i prawo gry w wielkim finale w Zamościu wywalczyła Świdniczanka, która pokonała miejscową Victorię Parczew 5:3. Na otarcie łez gospodarze zostali uhonorowani specjalną nagrodą Fair Play. Natomiast w meczu finałowym byliśmy świadkami dość niespodziewanego rozstrzygnięcia bowiem, Amplus Łuków, który w meczu grupowym uległ Vrotcovii wziął solidny rewanż za tamto spotkanie i pokonał stawianą w roli faworyta ekipę z Lublina 3:1. Mimo porażki w finale najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Adam Głaszczka z Vrotcovii, a nagrodę króla strzelców zgarnął zawodnik Świdniczanki – Jan Trzmielewski, który 15 razy pakował piłkę do siatki rywali.

Przyjrzyjmy się teraz jak wyglądała rywalizacja w Łomazach. Tutaj do turnieju przystąpiło 12 drużyn w 4 grupach. Do grupy A trafiły drużyny Niwy Łomazy (dziewczynki), Dobrynia oraz Championa Biała Podlaska. W tej stawce bezkonkurencyjny okazał się Champion, który zgarnął 6 punktów i z optymizmem czekał na swoje mecze w fazie pucharowej. Do ćwierćfinału po wygranej z Niwą Łomazy awansował także Dobryń. Dzielna ekipa dziewcząt mimo ambitnej postawy zakończyła rywalizację po meczach grupowych.

W grupie B zmierzyły się BKS I Lublin, Orlęta Radzyń i Niwa Łomazy 2013. Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął zespół BKS’u, a tuż za nim znalazły się Orlęta Radzyń. Z turniejem po fazie grupowej musiał pożegnać się zespół Niwy Łomazy 2013.

W grupie C komplet punktów zdobyła ekipa Lobos Football Academy, a drugie miejsce zajęła drużyna BKS II Lublin, która uległa tylko w bezpośrednim starciu z liderami grupy, pokonując za to reprezentację Szkoły Podstawowej Łomazy. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnili zwycięzcy grupy D, w której dwie wygrane zanotowała drużyna Niwy Łomazy 2012 oraz Podlasia Biała Podlaska z 3 punktami na koncie. Z turnieju odpadła natomiast drużyna z Rossoszy.

Faza pucharowa obfitowała w zacięte i wyrównane spotkania. W ćwierćfinałach górą w swoich meczach okazały się drużyny Championa, Podlasa, oraz oba zespoły Budowlanego Klubu Sportowego. Półfinały trzymały kibiców i uczestników turnieju w napięciu do ostatnich sekund. W pierwszym meczu Champion Biała Podlaska pokonał drugi zespół BKS’u 2:0, a w drugim meczu po dramatycznym konkursie rzutów karnych ekipa Podlasia odprawiła z kwitkiem BKS I. Oznaczało to, że w meczu o 3. miejsce zmierzą się dwie drużyny z Lublina. W bratobójczym pojedynku pewne zwycięstwo 5:0 zanotował pierwszy zespół, a w wielkim finale oglądaliśmy prawdziwe derby Białej Podlaskiej, w których minimalnie lepszy od Podlasia był Champion i to ta drużyna zapewniła sobie główną wygraną w niedzielnym turnieju oraz statuetkę najlepszego bramkarza dla Krystiana Burdzickiego. Najwięcej bramek i tytuł najlepszego strzelca zdobył natomiast zawodnik BKS’u Borys Furgał.

Tak oto zakończyły się kolejne Piłkarskie Turnieje Wolności. Sportowa karuzela z atrakcjami dla najmłodszych powróci w najbliższy weekend – już 25 września rozegrany zostanie turniej w Turobinie na który wciąż można dokonywać zapisów. Bądźcie tam razem z nami !!

Wyniki turnieju w Parczewie – POBIERZ

Wyniki turnieju w Łomazach – POBIERZ

GALERIA ZDJĘĆ:

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała