UDANA INAUGURACJA ZA NAMI, CZYLI PODSUMOWANIE PIŁKARSKICH TURNIEJÓW WOLNOŚCI W MAJDANIE STARYM I LEŚNEJ PODLASKIEJ

W miniony weekend po raz kolejny grały Piłkarskie Turnieje Wolności. Za nami dwa dni gier i zabaw okraszonych sportowymi emocjami i atrakcjami dla każdego z uczestników. W sobotę 9 września rozegrany został turniej eliminacyjny w Majdanie Starym, a 10 września odbyły się kolejne zawody w Leśnej Podlaskiej. Zapraszamy do lektury artykułu podsumowującego pierwszy weekend zmagań eliminacyjnych do Finałowego Turnieju Wolności.

W sobotnim turnieju w Majdanie Starym wzięło udział 14 drużyn, które organizatorzy podzielili na trzy grupy. Następnie odbywała się faza pucharowa, do której dostawała się najlepsza ósemka. W grupie A najlepiej spisała się drużyna Gaudium Zamość, która zdobyła w czterech meczach aż 28 goli i z kompletem punktów zameldowała się w ćwierćfinale. Na drugim miejscu ten etap zakończyli gracze BKS Biłgoraj 2013, którzy dali się pokonać tylko liderującej ekipie Gaudium. Ostatnie miejsce premiowane awansem zajęła ekipa Piasta Babice z dorobkiem 6 punktów, co przełożyło się na dwie wygrane oraz dwie porażki. Natomiast miejsca 4 i 5 zajęły odpowiednio drużyny Rakovia Rakówka i Olender Sól.

Bardzo ciekawa sytuacja wytworzyła się natomiast w grupie B. Aż trzy drużyny zgromadziły na koniec rozgrywek po 9 punktów i o ostatecznej kolejności zdecydowała tzw. „mała tabela”. W najlepszej sytuacji znalazł się BKS Biłgoraj 2014, który okazał się zwycięzcą tej grupy, miejsce drugie przypadło Błękitnym, zaś miejsce trzecie zajął Olimpiakos Tarnogród.

W grupie C rywalizacja toczyła się między takimi drużynami jak: SP Różaniec Drugi, FA Biłgoraj 2013, SP Victoria Łukowa, a także LZS Tanew Majdan Stary. W tym gronie najlepiej zaprezentowała się ekipa z Różańca, która zgromadziła 7 punktów i nie doznała ani jednej porażki. Drugą lokatę z 6 punktami na koncie zajęli zawodnicy FA Biłgoraj 2013, które również dało im awans do fazy pucharowej.

Drugi etap turnieju, czyli faza pucharowa dała jeszcze więcej sportowych emocji. Do walki o medale dotarły ostatecznie ekipy BKS’u 2013, Gaudium Zamość, BKS’u 2014 oraz Błękitnych. W wielkim finale gracze Gaudium potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję tego dnia i odnieśli fantastyczne zwycięstwo premiowane awansem do Finałowego Turnieju Wolności. Podium uzupełnił natomiast BKS Biłgoraj, który wprowadził na drugi stopień zespół z rocznika 2014, a na trzeci stopień zespół z rocznika 2013. Niestety tym razem niewiele zabrakło drużynie Błękitnych, by znaleźć się na pozycji medalowej, ale mimo wszystko zawodnicy z Obszy spisali się bardzo dobrze.

Drugi turniej całego cyklu rozpoczął się już w niedzielny poranek. Na boisku w Leśnej Podlaskiej turniej odbywał się w dwóch grupach po 5 zespołów  w każdej z nich, natomiast po dwie najlepsze ekipy zyskiwały awans do fazy finałowej, gdzie miała się rozstrzygać ostateczna kolejność miejsc na podium. Pozostałe drużyny nie zostały jednak z niczym i rozegrały dodatkowe mecze o miejsca 5-10.

Rywalizację w grupie A zdominowała drużyna MKS Podlasie Biała Podlaska, która zdobyła komplet punktów w starciach z zespołem Leśniacy Leśna Podlaska, a także z Huraganem Międzyrzec Podlaski, Lobos Football Academy i Agrotexem Milanów. Gospodarze, czyli Leśniacy walczyli w pierwszym etapie bardzo dzielnie, czego efektem była honorowa bramka zdobyta w pierwszym meczu z Huraganem. Pozostałe mecze kończyły się jednak dla nich porażkami, co oznaczało udział w finale pocieszenia o miejsca 5-10. Z kolei drugą lokatę i awans do strefy medalowej wywalczył zespół Lobos Football Academy, który zgromadził 7 punktów, podobnie jak zawodnicy Huragana. Kwestię awansu na stronę ekipy Lobos rozstrzygnął minimalnie korzystniejszy bilans bramkowy.

W grupie B sytuacja na szycie tabeli była praktycznie taka sama. Tutaj również komplet zwycięstw i 12 punktów zgarnęli zawodnicy Podlasia.. tylko o rok młodsi, ponieważ była to drużyna złożona z zawodników urodzonych w 2014 roku. Tylko jedną porażkę i 9 punktów na swoim koncie zapisali gracze Orląt Radzyń Podlaski, którzy również zameldowali się w fazie finałowej o miejsca 1-4. Natomiast mecze w rozgrywkach o miejsca 5-10 czekały na Championa Biała Podlaska, Lutnię Piszczac i drugi zespół Lobos.

W meczach półfinałowych mierzyły się ze sobą drużyny Lobos I z Podlasiem 2014 oraz Podlasie I z Orlętami Radzyń Podlaski. Po dwóch zaciętych pojedynkach do wielkiego finału awansowały obie ekipy Podlasia, co oznaczało bratobójczy pojedynek o złoto. W meczu o najniższy stopień podium Orlęta Radzyń Podlaski przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść po zdobyciu dwóch goli przeciwko pierwszej ekipie Lobos. Natomiast ostatni akcent turnieju zakończył się pewną wygraną starszej drużyny Podlasia, która dzięki przewadze fizycznej była w stanie utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Piłkarski weekend z Turniejami Wolności w Leśnej Podlaskiej i Majdanie Starym przeszedł do historii, ale już 16 września wracamy na kolejne eliminacje, które zorganizowane zostaną w miejscowości Żmudź. Bądźcie tam razem z nami !!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała