VROTCOVIA MISTRZEM!! – PODSUMOWANIE FINAŁOWEGO TURNIEJU WOLNOŚCI W ZAMOŚCIU

W niedzielę 9 października odbył się ostatni etap tegorocznej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności czyli Wielki Finał z udziałem dwudziestu najlepszych drużyn z fazy eliminacyjnej. Serdecznie zapraszamy do lektury relacji z tego niezapomnianego wydarzenia. Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia był Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Warto podkreślić, że wśród wielu atrakcji na uczestników czekali także goście specjalni – m.in. Sławomir Peszko i Radosław Majewski, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Co więcej, o sportowe animacje dla młodych piłkarzy zadbał znany piłkarski youtuber Qesek, a spektakularny pokaz sztuczek piłkarskich zaprezentował najpopularniejszy polski piłkarski tiktoker Luki Poland, czyli Łukasz Chwiediuk.

Zmagania finałowe rozpoczęły się od fazy grupowej, w której wszystkie zespoły zostały rozlosowane do czterech grup. W grupie A komplet punktów zgarnęła Vrotcovia, która wyprzedziła Gaudium Zamość, pierwszą drużynę AF Głusk, Podlasie Biała Podlaska 2013 oraz Huczwę Tyszowce.

Grupa B również miała jednego zdecydowanego faworyta z kompletem punktów na koncie – mowa tu oczywiście o pierwszym zespole Podlasia. Dolna część tabeli tej grupy była jednak bardziej wyrównana. Drugie miejsce i awans do dalszej fazy turnieju uzyskali zawodnicy AMPLUSu Łuków, trzecie miejsce wywalczyła grająca z dziką kartą Dwójka Międzyrzec Podlaski, a ledwie jeden punkt mniej zgromadziła Świdniczanka. Na ostatnim miejscu miejscu uplasowała się natomiast Jedynka Krasnystaw 2013/1014.

W grupie C pierwsze miejsce zajęli zwycięzcy turnieju eliminacyjnego z Turobina, czyli BKS Biłgoraj. Tuż za ich plecami znaleźli się zawodnicy Kłosa Chełm, którzy triumfowali na turnieju w Izbicy. Kolejne miejsca w tej grupie zajęli odpowiednio Pogoń Łaszczówka, BKS Lublin i Grom Kąkolewnica.

Największe emocje na tym etapie przyniosła jednak rywalizacja w grupie D, gdzie najlepsza Tomasovia doznała jednej nieoczekiwanej porażki z Jedynką Krasnystaw 2012. Drugie miejsce zajęli jednak gracze Championa Biała Podlaska, którzy byli lepsi w bezpośrednim starciu z ekipą Jedynki. Natomiast miejsca czwarte i piąte zajęli zawodnicy drugiego zespołu Podlasia i drugiego zespołu AF Głusk.

W międzyczasie byliśmy świadkami jeszcze jednego wyjątkowego wydarzenia. Specjalny występ muzyczny na scenie zaprezentowała  18-letnia piosenkarka z Ukrainy Dolya, która uciekła przed wojną do Polski z rejonu Mikołajowa.

W ćwierćfinałach Vrotcovia wydarła jednobramkowe zwycięstwo w pojedynku z AMPLUSem Łuków. Z kolei następny mecz zdecydowanie wygrali zawodnicy BKSu Biłgoraj, strzelając aż 5 bramek Championowi. Pozostałe mecze tej rundy zakończyły się wygranymi Podlasia i Tomasovii, ale nie były to gładkie zwycięstwa. Mimo dzielnej walki z turniejem pożegnali się jednak gracze Gaudium Zamość i Kłosa Chełm.

Emocje osiągnęły najwyższy poziom w meczach strefy medalowej. W pierwszym półfinale Vrotcovia po raz kolejny po strzeleniu jednego gola wykazała się żelazną obroną i zapewniła sobie miejsce w wielkim finale. Natomiast drugi mecz pomiędzy Podlasiem Biała Podlaska a BKSem Biłgoraj nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry. O wszystkim decydowały więc rzuty karne, w których więcej zimnej krwi zachowali gracze pierwszej ekipy z Białej Podlaskiej. BKS Biłgoraj musiał zadowolić się udziałem w meczu o III miejsce, który zakończył się zwycięstwem nad Tomasovią i miejscem na podium.

Prawdziwym widowiskiem był ostatni pojedynek tej edycji rozgrywek, czyli wielki mecz finałowy pomiędzy Vrotcovią a Podlasiem. Stawka spotkania nie sparaliżowała jednak żadnej z drużyn i mecz trzymał wszystkich kibiców w napięciu do ostatniej minuty. Ktoś musiał jednak w końcu zwyciężyć i był to zespół z Lublina. Zawodnicy Vrotcovii tradycyjnie już tego dnia byli lepsi o zaledwie jedną bramkę, ale zwycięzców się nie sądzi. Na pocieszenie do drużyny Podlasia trafiła nagroda dla najlepszego bramkarza, którym został Miłosz Fijałkowski. Z kolei najwięcej bramek w turnieju finałowym zdobył Aleks Król z klubu Gaudium Zamość. Ponadto, specjalną nagrodę Fair Play zdobyła Tomasovia Tomaszów Lubelski. Na zakończenie odbyła się uroczysta ceremonia nagrodzenia zwycięskich drużyn i zawodników.

To już koniec tegorocznej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz uczestnikom każdego z turniejów za ambitną i uczciwą postawę na boisku. To dzięki Wam każdy turniej był pełen dobrej zabawy, uśmiechu i prawdziwej sportowej adrenaliny. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na piłkarskim szlaku!!!

Wyniki Finałowego Turnieju Wolności w Zamościu – POBIERZ

GALERIA ZDJĘĆ: (fot. KMQ studio)

 

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała